Home › Rejestracja samozatrudnienia

Rejestracja samozatrudnienia

Te osoby, które zastanawiają się nad tym, jaką firmę założyć w UK powinny zacząć od samozatrudnienia. Jest to prosty i bardzo szybko sposób na znalezienie dla siebie zajęcia. Plusem takiej działalności jest to, że jeśli chodzi o formalności to zostało ograniczone do minimum.

Na tym nam na pewno zależy żeby nie chodzić zbyt wiele po urzędach, bo nie mamy na to czas. Musimy tylko mieć świadomość tego, że samozatrudnienie ma również swoje wady. Jedną z poważniejszych będzie odpowiadania swoim prywatnym majątkiem za popełnione błędy. Jeśli nie dotrzymamy umowy i grozi nam kara to możemy stracić wszystko, co posiadamy. To, dlatego trzeba się będzie nad tym poważnie zastanowić. Osoba, która jest na swoim może pracować w jednoosobowej firmie, ale może również być partnerem w spółce cywilnej. Zanim zaczniemy działać na terenie UK trzeba będzie dopełnić kilku formalności, a wtedy działamy legalnie.
biuro-uk-1.jpg
 

Co to ma być?

W każdym kraju najważniejsze są podatki, dlatego zaczynamy od tego, że rejestrujemy się w urzędzie skarbowym. Mamy na to trzy miesiące od daty rozpoczęcia działalności. Jeśli w tym czasie się nie wyrobimy albo zapomnimy o tym to czeka nas kara w wysokości stu funtów. Musimy prowadzić księgowość i składać deklaracje podatkowe. Tym najlepiej żeby zajęła się wyspecjalizowana firma. W Londynie działa polski księgowy, a zatem już mamy o wiele łatwej i taką okazję warto byłoby wykorzystać. Będziemy musieli płacić składki klasy 2 na ubezpieczenie społecznego. Jeśli nasza firma tego wymaga to trzeba będzie zarejestrować się, jako płatnik VAT. Jeśli skorzystamy z pomocy firmy księgowej to ułatwimy sobie to zadanie. Firmę, która jest w stanie spełnić nasze oczekiwania i wszystkie wymagania znajdziemy na Capital Business Links - księgowość w UK. Działają na terenie UK od lat i przez ten czas pomogli wielu swoim rodakom. Nam również pomogą i wystarczy się z nimi tylko skontaktować. W kilka minut otrzymamy ważne i przydatne dla nas informacje i będziemy od razu wiedzieć jak dalej postępować i co robić.